איך להוריד אחוזי שומן

איך להוריד אחוזי שומן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

איך להוריד אחוזי שומן: בשנים האחרונות נחשפנו לנתונים המדאיגים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המדברים על כך שמחצית מהישראלים נמצאים במצב של עודף משקל וסובלים מהשמנת יתר.
על פי הנתונים שפורסמו ניתן להבין כי 50% מהישראלים הסובלים מהשמנה הם גברים. כמו כן רק חמישית מאיתנו עושים דיאטה ואלה בעיקר נשים, זאת למרות שרובנו עוסקים בפעילות גופנית ואוכלים ירקות.

חשוב לדעת כי משקל עודף עלול לגרום למספר בעיות בריאותיות כגון לחץ דם גבוהה ואף סוכרת, בנוסף לכך שמשקל עודף מוריד את הביטחון במראה, ואת הביטחון העצמי. לעתים ניתן לראות אנשים עם משקל עודף המתקשים במציאת בן או בת זוג וכן לעתים המשקל העודף משפיע עליהם עד כדי כך שהם מתקשים בהשגת קריירה ופיתוח הקריירה המקצועית שלהם.

איך להוריד אחוזי שומן: מהו עודף משקל?

עודף משקל נקבע על פי מדד הנקרא BMI זהו חישוב פשוט של המשקל שלכם , חלקי הגובה שלכם, בריבוע. ישראלים רבים לוקחים ברצינות את עודף המשקל ועוסקים בפעילות ספורטיבית במכוני הכושר לפחות פעמיים בשבוע. אך לא תמיד רואים תוצאות, לכן נשאלת השאלה החשובה : איך להוריד אחוזי שומן ? התשובה טמונה בסוג אימוני הספורט שאתם עושים,

איך להוריד אחוזי שומן באימוני כושר?

באופן כללי ניתן לציין למי שרוצה לדעת איך להוריד אחוזי שומן מהגוף, כי פרט לאיזון התפריט והקפדה על מזון בריא, עם הרבה סיבים תזונתיים וחלבון, תרגילי ספורט וכושר הם הדרך הטובה לירידה במשקל. התרגילים המומלצים עבורו הם אימונים אירוביים וגם אימונים אנאירוביים, ושילוב של השניים יבטיח לכם ירידה במשקל ושיפור הבריאות המראה ומצב הרוח.

עוד פרט חשוב ביותר הוא כי האימונים צריכים להיות קבועים ומספר פעמים רב ככל הניתן בכל שבוע. לעתים מתעייפים ומחפפים ומוותרים אל אימון פה ושם וכך לא נבנה הכושר וגם לא מורידים במשקל ובאחוזי השומן. הגוף שורף שומן כשאנו מתאמנים בעצימות גבוהה.

מהו אימון אירובי?

אימון אירובי הינו פעילות של מאמץ גופני, תת מרבי המפעיל את קבוצות השרירים הגדולות למשך זמן רב. המגוון הקיים למי שרוצה לעסוק באימון אירובי כולל, הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים , שחייה סקי , שיעורי זומבה ועוד.
אימון אירובי מעלה את צריכת החמצן בגוף ומגביר את קצב הלב, שספק את החמצן הנדרש לשרירים. הפעילות האירובית צורכת חמצן בשונה מפעילות אנאירובית.

ראו עוד: מה לאכול לפני אימון

מהם המשתנים החשובים בפעילות אירובית?

ישנם שלושה משתנים חשובים להתייחסות בנוגע לפעילות אירובית והם : תדירות, עצימות, ומשך זמן. כל אחד מהמשתנים מושפע מסוג התרגול, המתרגל ומטרתו. ולהלן הסבר :

  1. תדירות – נדרש מינימום של פעמיים בשבוע תרגול, על מנת להשיג תוצאות אפקטיביות כאשר אנו רוצים לרדת במשקל מומלץ לתרגל 3 עד 5 פעמים בשבוע.
  2. משך זמן – בכל פעילו יהיה בין 20 ל-40 דקות של פעילות. עבור המעוניינים בירידה במשקל מומלץ להגיע לאימון של שעה.
  3. עצימות – העצימות הנה המשתנה האחראי ישירות לשיפור הכושר הגופני שלכם. ככל שתתאמנו בעצימות גבוהה יותר, כך יעלה הכושר הגופני שלכם לרמה גבוהה יותר. חשוב ביותר לזכור כי המטרה החשובה בפעילות אירובית אינה תרגול ברמת עצימות מרבית. הטווח האירובי המומלץ הוא בין המדדים של 65-80 אחוזים מהדופק המרבי. תרגול בטווח הנמוך מומלץ עבור מבוגרים או עבור מי שאינו נמצא בכושר טוב מספיק כמו מתחילים למיניהם. זאת על מנת שלא להגיע למאמץ גבוהה מדי כשאתם עדיין לא בכושר. התרגול בטווח העליון של 80 אחוזים מהדופק המרבי יביא לשיפור משמעותי בכושר הגופני שלכם והוא מומלץ עבור אנשים בריאים ומאומנים.

לחצו על הקישור >> חדר כושר על מנת לחזור לעמוד הראשי

רוצים להרשם?

מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם.