בחירת ביגוד ספורט נוח לאימון

בחירת ביגוד ספורט נוח לאימון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

בחירת ביגוד ספורט נוח לאימון – כל מה שרציתם לדעת

כאשר מנסים להבין את הסיבות בגינן שיעור ניכר מהישראלים מצליחים להתמיד באימוני ספורט, בעוד אחרים מפסיקים זמן קצר לאחר תחילת המסע הספורטיבי, עולה נושא בגדי הספורט. כאשר מתאמנים עם נעליים לא איכותיות, בגדים שאינם מנדפי זיעה, ובכלל בגדים שאינם מתאימים לסוג האימון, גוברים הסיכויים שההרפתקה הספורטיבית תיגדע בטרם עת. אז בואו נראה כיצד תבחרו נכון את ביגוד הספורט שלכם.

אירובי, ובגדול! בגדים אידיאליים לרצים ולרוכבים

בפארקים, בחופי הים וסתם בין הרחובות והשדרות – עם ישראל אוהב לרוץ, וכמה שיותר! גם ספורט הרכיבה על האופניים תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות, וטוב שכך. עבור פעילות מסוג זה, במהלכה מבוצעות אלפי תנועות חוזרות, החשיבות של בגד נוח ומנדף זיעה, גבוהה במיוחד. נמליץ על בגד בעל מספר תפרים מינימאלי, על מנת למנוע גירודים ושפשופים (טייצים לנשים יתקבלו בברכה).

כמובן שכאשר מדובר בריצה, החשיבות הגבוהה ביותר היא בחירת הנעליים. המותגים המוכרים והיקרים יותר יבטיחו לכם איכות לאורך זמן, בעזרת בולמי הזעזועים והרפידות המהווים חלק ממבנה הנעל. אצל היצרנים הפחות מוכרים, מומלץ לוודא שהנעל נוחה לכם. אל תסתפקו בהליכה קצרה בשטח החנות, אלא בקשו אפשרות להחלפת הנעל בטווח של מספר ימים. ודאו שהיא אינה לוחצת באצבעות, אך יושבת על הרגל טוב, ללא תזוזות.

אנשי הפילאטיס והיוגה

עוד “מגפה” חיובית שפשטה על ארצנו היא זו של הפילאטיס, היוגה ודומיהם. בעבור הספורט הנפלא הזה, העובד על גמישות הגוף ומנעד רחב של שרירים, חשוב לבחור בגד מבד רך, לצד גזרה נעימה למגע ורחבה מעט, על מנת לא לייצר הגבלה לחופש התנועה הנדרש. גם לשיעור זומבה, ספינינג או שיעורים דומים מוטב לבחור בד נעים ונושם, אם כי במקרים אלו, חשוב לא פחות לבחור בגדים בעלי תמיכה וחיטוב מקסימאליים (כמו חזייה מחטבת).

טיפים נוספים לבחירת ביגוד ספורט נוח

הנה כמה עצות חשובות נוספות:

  • מנגב זיעה וכובע – פריטים לא יקרים וחשובים.
  • חורף ומזגן – מתאמנים תחת המזגן המקפיא של חדר הכושר? רצים גם בימי החורף הקרירים? אל תשכחו להתכסות בבגדים ארוכים מיד עם גמר האימון. גם אם אתם לא חשים צורך בכך, זה עשוי למנוע מכם הצטננות מיותרת. בכלל, בחורף מומלץ להתאמן עם בגדים ארוכים במידת האפשר.
  • מגנים מפני פציעות – מגני עצם (למשחקים כדורגל), מגני ברכיים ומרפקים ופריטים נוספים שמטרתם לשמור על בריאות גופכם הינם עניין מבורך. רק ודאו שהם נוחים לכם ולא מקשים עליכם להתאמן.

נכתב בשיתוף אנאירובי פלוס – החנות הדיגיטאלית המובילה בישראל לציוד ובגדי ספורט.

 

 

רוצים להרשם?

מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם.