בטיחות המתאמנים בחדר הכושר

בטיחות המתאמנים בחדר הכושר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

שמירה על בטיחות המתאמנים בחדר הכושר

בטיחות המתאמנים בחדר הכושר – בין אם מדובר בחדר כושר קטן, בינוני או גדול, ישנה חשיבות רבה בשמירה על ביטחונם של המתאמנים והמאמנים בו. כאשר מדברים על בטיחות בחדרי כושר, יש צורך גם להזכיר את הנושא של אימון נכון ומאמנים מקצועיים, אך חשוב מכך, יש לדבר על ציוד שחייב להיות בחד”כ ויכול להציל חיים. 

בימים בהם כולם רוצים להיות הנינג’ה הבאה של ישראל, חשוב לדסקס על בטיחות בחדרי כושר. מתאמנים בחדרי כושר נותנים את כל כולם, את מאת האחוזים של המאמצים הנפשיים והפיזיים שהם מסוגלים להשקיע. לכן, מתאמנים בחדרי כושר עשויים להיות יותר חשופים לפגיעות מאשר אנשים “רגילים”. דפיברילטור דובר עברית הוא מסוג המכשירים שעשויים להציל חיים, וכדאי לדעת שעל פי החוק הוא חייב להימצא בכל מקום ציבורי או פרטי, המאכלס אנשים רבים במהלך היממה (לילה ויום). כיצד מצילים חיים, אם חס וחלילה יש צורך? חובה להחזיק בחדר הכושר ציוד רפואי תקין, בין אם דפיברילטור או תיק עזרה ראשונה. בואו נדבר בטיחות בחדרי כושר, מה הציוד שחייב להיות בכל חדר כושר קטן או גדול? 

מה הוא דפיברילטור ומה תפקידו?  

דפיברילטור הוא מכשיר המסייע בהחזרת התפקוד הרגיל של הלב, במקרה של חלילה דום לב. במידה ואתם מוצאים עצמכם בסיטואציה בה אדם מסוים זקוק לסיוע רפואי, קודם כל יש להזמין אמבולנס או לקרוא לסיוע של רופא מוסמך. במקביל, דעו לכם כי דפיברילטור דובר עברית אמור להיות ממוקם במקום נגיש וזמין, לפחות על פי החוק. מה עושים אם אין דפיברילטור בהישג יד?

במידה ולא ניתן לאתר דפיברילטור בשעת חירום, יש לקרוא בדחיפות לקצין הביטחון של חדר הכושר או בית העסק, או לכל אדם אחר אשר יודע את מיקומו של הדפיברילטור. במקרים רבים, פעולה מהירה ונכונה בעזרת דפיברילטור עשויה להציל חיים. כבר דווחו מקרים שונים בעולם, שחיים של אנשים ניצלו בעקבות פעולה מהירה של שימוש בדפיברילטור. מה עוד עשוי להגביר בטיחות?

איזה עוד ציוד חייב להימצא בחדר כושר? 

אם מדברים על בטיחות, חובה להזכיר גם את העניין של ציוד כיבוי אש בחדרי כושר. מלבד דפיברילטור בחדר הכושר, כמובן שחובה תמיד לוודא כי יש בחדר הכושר ציוד גילוי עשן וכיבוי אש תקינים. מטפים תקינים חשובים ביותר גם כן, וככה גם רלוונטי לגבי שילוט תקין וברור (שילוט חירום). 

ליד מכשיר הדפיברילטור, אנו ממליצים מאוד לתלות דף הסבר קצר על המכשיר. בצורה זו, המתאמנים בחדר הכושר ירגישו הרבה יותר בטוחים. מדוע? מכיוון שאם תליתם הסבר על המכשיר, סיפקתם למתאמנים מידע והרגעתם אותם. כשהמתאמנים ייראו שאתם לוקחים מאוד ברצינות את הנושא של הבטיחות שלהם, אין ספק שהם ימשיכו לפקוד את חדר הכושר בתחושה בטוחה לגמרי ונינוחה. 

רוצים להרשם?

מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם.